FAQs | RSS
امروز دوشنبه 25 شهریور سال 1398 7:35 AM:ساعت

گزارش روز 19 بهمن 1392

دوستان امیدوارم خوب باشید

ادامه گزارش جلسه روز دندانپزشک را برایتان می نویسم: دکتر مرتضی مصفا به بیان تاریخچه دندانپزشک کشور تقریبا از سال 1307 به بعد پرداختند. بعد از ایشان دکتر اسماعیل یزدی در مورد فاکتورهای موثر در انتخاب روز دندانپزشکی صحبت کردند و بحث را در این محور ادامه دادند که اگر نهادهای حرفه ای که در سال های قبل تشکیل شده اند (نظیر جامعه دندانپزشکی) نهادهای فراگیری بودند، این جلسه امروز تشکیل نمی شد.

دکتر خامسی روز تبدیل رشته دندانسازی به دندانپزشکی یا تاسیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران را پیشنهاد کردند. دکتر بیژن اخوان آذری رئیس انجمن دندانپزشکی ایران، گفتند هم بدنبال زکریای رازی و ابن سینا هستند و دندانپزشکان بدنبال بهداشتکاران دهان و روز خود را براساس مناسبت آن ها نامگذاری کرده اند. در نهایت دکتر اخوان 24 دی ماه را بعنوان روز دندانپزشکی پیشنهاد کردند. در واقع 24 دی ماه 1341 از بطن کانون دندانپزشکی سندیکای دندانپزشکی کشور متولد شده است.

دکتر هنردوست از دید متفاوتی به بررسی قضیه پرداختند و گفتند در سال 1359 که این روز تعیین شد، همه جشن گرفتند چراکه خوشحال بودند از این به بعد بهداشتکاران بصورت تجربی نه، بلکه بصورت آموزش دیده عمل می کنند و خدمات بهداشتی- درمانی را به دندانپزشکان ارائه می دهند.

خود من هم با توجه به تقویم فدراسیون بین المللی دندانپزشکی که روز 20 مارچ را اعلام نموده است، گفتم چون این روز درست یک روز قبل از عید نوروز است، نمی توان اثرگذاری زیادی از آن انتظار داشت. دکتر بیات هم با عنوان روز بزرگداشت آپولو در سطح جهان بعنوان روز دندانپزشک از عدم هم خوانی فرهنگی- مذهبی آن با شرایط داخل کشور خبر دادند و نظریه انتخاب روز دیگری را داشتند.

در این میان دکتر نصیبی گفت که فلسفه روز سلامت دهان و دندان همان تکریم دندانپزشکی است و در نهایت دکتر علی تاجرنیا پیشنهاد کرد دکتر ساعی از طریق ارسال پیام کوتاه و نظرخواهی و مراجعه به آراء عمومی دندانپزشکان جهت تعیین روز دندانپزشکی اقدام شود.

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است